0-9 A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z

Medusa Hakkında

Sahne adı olarak Medusa adını kullanan ünlü underground rap şarkıcısının kimliğindeki adı Ayselin Arslan'dır. Medusa, 1988 yılında Muğla'da dünyaya gelmiştir. Ülkemizde undergroundrape ilgi gösteren ilk bayan sanatçılardan birisi olan Medusa bu dönemde bir hayli ilgi çekmiştir. 2004 yılının son aylarında ilk kaydını alan ünlü rap sanatçısı önceleri kendi kayıtlarını alırken aynı zamanda diğer Mc’lerle birlikte featler yapmıştır.

Medusa bu dönemden sonra underground rap dünyasında tanınan bayan rap müzik sanatçılarından birisi olmayı başarmıştır. Bayan olarak kendisinin haricinde bu dönemde rap müzik ile uğraşanlardan daha çok kendine ön plana çıkarmayı başaran Medusa hayran kitlesini oldukça artırmıştır. 2005 yılında albüm çalışmalarına hız kesmeden devam eden güzel rapçison aylarında “Vah Vah” adlı underground albümünü piyasaya sürmüştür. Bu dönemden sonra 2007 yılına kadar birçok organizasyonda görev alıp diğer rap sanatçılarıyla featlar yapmıştır.

Bursa'da ilki düzenlenen zeropointunderground konserinde yer alan Medusa 2007 yılından 2012 yılının sonlarına kadar rap müzik kariyerine ara vermiştir. Bu dönemde albüm çalışmalarına tekrar başlayan ünlü rap sanatçısı 2013 Eylül ayında Yasak adı parçasıyla rap kariyerinin ikinci dönemine başlamıştır. Daha sonra En Başından isimli albümünü yayınlayan Medusa bu albümünde 13 parçaya yer vermiş ve bir anda rap müzik dünyasındaki eski yerini almayı başarmıştır.

Medusa Albümleri

  • 2005 -- Antika Bedenler
  • 2006 -- Vah Vah
  • 2012 -- Siyah
  • 2013 -- Yasak
  • 2016 -- En Başından
  • 2017 -- Dert Bu Mu? (Tekli)

Medusa Şarkı Sözleri